Назад
Европско првенство во Традиционално карате во ОЦ Јане Сандански
slika 2

Денеска во Скопје во организација на Македонската Традиционална Карате Федерација започна 36. Европски шампионат и куп во традиционално карате за сите возрасти.


Натпреварите стартуваа денеска од 11.00 часот, а вториот натпреварувачки ден ќе биде пренесуван на јутјуб каналот на МОК. На европскиот шампионат учество ќе земат учество 15 земји со над 350 натпреварувачи.

Претседателот на МОК, Даниел Димевски беше на отворањето на настанот, а во таа прилика доби благодарница од претседателот на Македонската Традиционална Карате Федерација, Дејан Недев. 

slika 343
slika 1