Назад
Мила Рељиќ освои сребрен медал на Балкан Г1 Куп во Сараево
mila 2Мила Рељиќ освои сребрен медал на Балкан Г1 Куп во Сараево. Мила како прва носителка беше слободна во првото коло потоа извојува победа над извонредната хрватка Леа Спехар со 2:1 во рунди, во полуфиналето победи Мила со 2:0 во рунди над Норвежанкага Каролине Гјелсвик а во финалето и покрај одличната борба, Надја Савковиќ од Србија издвојува победа. Со ова Мила ја продолжува низата на освојување на Г1 медали кои и носат поени за олимписка норма за Париз 2024.


mila 1