Назад
Адриатик Текбол лига

Во одлична атмосфера и исклучителна соработка со @adria_teq успешно заврши и последниот дел од овој турнир кој се одигра во Скопје на 30.09.2023 во Градскиот Парк.

Нашиот тим меѓу кој учествуваше и нашиот репрезентативец Димитар Пејчиновски ги поминаа групите , но во полуфиналето загубија од ПГ Текерс со резултат од 2:1.

Исто така, на турнирот учествуваше и Филип Ристевски кој беше дел од тимот на судии.

✅ Победници на овој турнир се Никола Митров и Богдан Маројевич од тимот Лиман, Србија.