Назад
Димитар Пејчиновски го заврши својот настап

На турнирот во текбол, на градскиот плоштад во Краков, во првиот натпревар Димитар загуби од Кестутис Балциунас од Литванија со резултат 1:2, додека во вториот беше убедливо совладан од домаќинот Адриан Душчак со резултат 0:2. Адриан играше и во големото финале, но го освои среброто.

На Димитар му посакуваме успех на следните натпревари.