Назад
Медал за заслуги од претседателот Пендаровски

Денес во вилата Водно, претседателот на државата, Стево Пендаровски додели медал за заслуги на четворица Олимписки великани на Македонскиот Олимписки комитет. Лазар Лечиќ, Насе Насев, Благоја Георгиевски Буштур и спортскиот директор на МОК, Владимир Богоевски за сиот нивен придонес и афирмација во спортот. Меѓу добитниците е и Борче Костовски, членот на Управниот одбор на МОК и претседател на таеквондо федерацијата на Македонија