Назад
Бронзен медал на Европското првенство во борење (видео)

Бронзен Медал за Ахмад Магомедов 79 кг на Европското Првенство за Сениори

Во борбата за третото место Магомедов го совлада противникот од Ерменија, Арман Авагјан со 7:4

бронза борење

Претходно во репасажот беше подобар од шпанецот Габриел Иглезиас Рамос и оствари победа со 10:0

Бронзен Медал за Ахмад Магомедов 79 кг на Европското Првенство за Сениори