Назад
СКОПЈЕ ОПЕН РАМУС 2023 (ДЕН 1 – ВИДЕО)

SKOPJE OPEN 2023 G1 INTERNATIONAL TAEKWONDO TOURNAMENT

8ми и 9ти Април, СРЦ Јане Снадански. Старт 09:00 часот.

Елитно Таеквондо натпреварување со олимписки дух, за прв пат во Македонија. Г1 турнир кој носи бодови за остварување олимписка норма.

На овој турнир ќе долетаат голем број олимписки, светски и континентални медалисти од целиот свет, 🇲🇰🇺🇸🇹🇷🇺🇦🇰🇷🇪🇸🇸🇮🇸🇦🇵🇹🇵🇱🇷🇸🇸🇰🇯🇴🇮🇹🇬🇷🇫🇮🇫🇷🇪🇪🇭🇷🇨🇳🇧🇬🇧🇦🇮🇷🇲🇪🇷🇴🇸🇪🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇬🇧 и генерално станува збор за елитно олимписко натпреварување кое е вистинска реткост во Македонија.

Видео линкови од првиот натпреварувачки ден во продолжение.