Назад
ГОСТИНСКА ПОБЕДА НАД БИХ СО 66:68

Кошаркарската репрезентација на Македонија славеше на гостувањето против Босна и Херцеговина со 66:68 за прв триумф на нашиот тим во рамките од квалификациите за Евробаскетот. 

Најефикасни во нашата репрезентација беа Митрашиновиќ со 18 поени, Трајчевска со 17 и Кметовска со 14 поени.