Назад
ВО ИНТЕРЕСЕН НАТПРЕВАР ДО РЕМИ СО ГЕРМАНИЈА

Македонската футсал репрезентација до 19 години одигра нерешено, 3:3 против Германија на првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман во главната фаза квалификации за Европското првенство.


Репрезентацијата на Косово е нашиот следен противник во групата.